Türk Gecesi

Türk Gecesi

Açıklama

KAPADOKYA TÜRK GECESİ

Türk gecesinde Türkiye’nin farklı yörelerindeki gözde dans ve oyunlar yöresel kostümlerle ve tabiî ki dansöz gösterisiyle gerçekleştirilir. Bu canlı performans, Türk müziğini, dansını ve izleyicilerin de katıldığı ziyafetleri tecrübe etmek için kaçırılmayacak bir fırsattır.
Türk gecesinin ücreti içki ve meyveler dahil 200 TL ya da buna akşam yemeği de eklenerek 250 TL olarak belirlenmiştir. İki ücrette otel transfer ücretini içinde barındırmaktadır. Sizi otelinizden kışın 20:00’da yazın ise 20:30’da alıyoruz ve gece performansının sergilendiği cave restoranlardan birine götürüyoruz.
Türk gecesinde dansöz gösterisi vardır. Şovumuz Türk folklor ekibinin sahneye çıkmasıyla başlar. İçlerine gelin ve damadın bulunduğu dansçılar gelinin evlendiği geleneksel bir düğün tadında dans ederler. Gelin kırmızı bir elbise içinde dans ederken damat gelinin karşısında kendi dansını sergiler. Damat önce ne kadar yakışıklı olduğunu, sonra ne kadar güçlü olduğunu en son olarak da ne kadar zengin olduğunu gösterir. Tüm bu gösteriler tek tek reddedildikten sonra damat kalbinin gelin için attığını söylediğinde gelin evlenmeyi kabul eder. Düğün dansına başladıkları sırada diğer tüm misafirler de sahneye oynamaları için davet edilirler.
Türkiye’nin farklı yörelerinden farklı folklor danslarından sonra, gösterinin en önemli kısmını oluşturan dansöz sahneye çıkar ! Dansöz nefes kesen dansını sergiler her masadan birer erkek sahneye kaldırmak için masa masa dolaşır. Erkekler dansözlüğün basit sırlarını öğrenirken çok eğlenceli vakit geçirirler.
Birkaç danstan ve ateş dansı gibi şovlardan sonra davul ve bıçaklarla Kafkas dansı yapılır ve saat 23:30 gibi gece sona erer. Sonrasında güzel bir uyku için sizleri otellerinize transfer edilirsiniz.
Gece boyunca garsonlar çerezliklerle birlikte içkili ve içkisiz sınırsız içecek ikramında bulunurlar. Ana yemek olarak pirinçle kuzu ve geleneksel düğün yemeği ikram edilir.

  • Tüm Yıl Yapılır
  • Saat 20:30-23:30 arası gerçekleşir
200 sadece
  • Yemek
  • Sınırsız alkollü içecek
  • Sınırsız alkolsüz içecek
Rezervasyon
Etiket

Yardım Masası?

+90 543 341 63 64 Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19.00